Na świat wolę patrzeć przez okulary

W Barcelonie zrobiłem trzy zdjęcia. Palmy za oknem w biurze, panoramy miasta z Sagrada Familia i schodków prowadzących przez slumsy położone dwie minuty piechotą od głównego szlaku turystów. Chce ktoś więcej zdjęć z Barcelony? Proszę bardzo: na Flickr w momencie, gdy piszę to zdanie, są dwa miliony czterysta dziewięćdziesiąt osiem tysięcy dziewięćset sześćdziesiąt trzy fotki z Barcelony. Enjoy.

Obrazy wolę zapisywać w mojej pamięci, a nie na karcie SD. Chcę, żeby były przeze mnie przetwarzane, zamazywane, idealizowane. Zamiast otworzyć na komputerze folder z tysiącami preparatów zakonserwowanych w pikselach, wolę wyciągnąć z mojej zawodnej pamięci kilka zmanipulowanych wspomnień. A w czasie poznawania nowego miasta na świat patrzę chętniej przez okulary niż przez obiektyw cyfrówki.

Permalink: http://piotrowicz.info/?p=252

Jedna myśl na temat “Na świat wolę patrzeć przez okulary

  1. a ja lubię robić zdjęcia. to też jakiś sposób na komentowanie rzeczywistości. za to nakręcania wszystkiego na kamerę video nie pojmuję. ale najbardziej nie lubię, jak mi potem inni każą oglądać te filmy lub setki zdjęć godzinami… max 100, więcej nie przyswajam. foto-cyfrowym sadystom mówimy stanowcze nie! 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.