Rewolucja

Wspólne logo dla wszystkich butelek.W tym roku Niemcy czeka największa od lat reforma. I nie chodzi wcale o reformę podatkową, zdrowotną, czy choćby językową. Zmienia się bowiem coś o wiele poważniejszego, coś, co determinuje byt każdego Niemca. Od 1 maja zmianie ulegają zasady zwracania butelek plastikowych i szklanych.

Dotychczas sklepy zobowiązane były przyjmować butelki PET i szklane tylko tych marek, które sprzedawane były w danym punkcie. Kupiłeś raz wodę w Aldim, choć jego najbliższy oddział znajduje się 5 km od domu? Bardzo nam przykro, Lidl za rogiem nie przyjmie tej pustej a nieszczęsnej butelki. Jeśli chcesz odzyskać swoje 25 centów, włóż adidasy i zasuwaj do Aldiego.

Teraz będzie inaczej. Każda butelka opatrzona zostanie logo z informacją, że można ją oddać w dowolnym sklepie dowolnej sieci. A podstawami ładu społecznego w Niemczech zatrzęsie wprowadzenie automatów do przyjmowania pustych butelek w Lidlu. Dotychczas takie luksusy dostępne były tylko dla zamożnych klientów Edeki czy grupy Rewe.

Jedna myśl na temat “Rewolucja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.