Aktuell

Przyzwyczaiłem się już do żółwiego tempa niemieckich wiadomości w kanałach telewizji publicznej. Prawie zapomniałem o tym, że reporter telewizyjny ma twarz, którą czasem może pokazać w stand-upie. Zdarza mi się nawet docenić pogłębiony i wnikliwy materiał polityczny. Mimo to brak pomysłowości wydawców niemieckich serwisów informacyjnych ciągle jest dla mnie porażający.

Wczoraj w wieczornym „ZDF-aktuell” prowadząca zapowiedziała newsa o wzrastającej liczbie Niemców, którzy muszą pracować w nocy i w niedziele. Po podprowadzeniu głos przekazała swojemu koledze, który siedział z nią w studiu. Znudzony pan w dwurzędowej marynarce odczytał parę statystyk, które potwierdziły, że rzeczywiście – coraz więcej Niemców musi pracować w nocy i niedziele. Po czym oddał głos korespondentowi giełdowemu z Frankfurtu, który zaczął relacjonować sytuację w koncernie Daimler-Chrysler.

Nie mogłem wierzyć własnym oczom i uszom. Przecież praca na nocną zmianę i w weekendy to samorodek, z którego można zrobić doskonałego michałka. Takiego tematu po prostu nie da się zepsuć, nawet jeśli jest się dziennikarzem lokalnej telewizji. Okazuje się, że da się. Po prostu go nie robiąc.

Jedna myśl na temat “Aktuell

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.